January 21, 2022 21:36
Свет

Регистриран е првиот случај на новиот вид корона во Европа

Белгија го забележа првиот случај на новиот вид на коронавирус кој се шири во Јужна Африка, изјави министерот за здравство.

Министерот соопшти дека варијантата Б1.1.529 е откриена кај невакциниран патник кој влегол во Белгија и бил позитивен на 22 ноември, пренесува Де Морген.

Претходните случаи беа ограничени на Јужна Африка, Боцвана и еден случај во Хонг Конг, увезен од патник.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

animeflix ANIMEFLIX SK8 the Infinity (Dub)

ANIMEFLIX The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 4 - Uncen

ANIMEFLIX How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 11

free anime ANIMEFLIX Death Note (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)