November 28, 2021 06:30
Македонија

Револуционер: Кандидатот за градоначалник во Долнени од ВМРО-ДПМНЕ лежел во затвор

Открива revolucioner.press

Во 1994 година кандидатот за градоначалник во општина Долнени, Ладо Глигороски е осуден на казна затвор во траење од 4 години и 6 месеци по Член 43.

Во тој период Глигороски работел во полициското оделение во с. Богомила, а казната затвор му е изречена поради користење на прекумерна сила врз лице кое што било лишено од слобода по што лицето им подлегнало на повредите.

Глигороски дел од казната ја лежел во затвор а остатокот го поминал во психијатриска установа поради психичко растројство.

Она до кое што дојдовме како информација е дека Глигороски е во тесна соработка со актуелниот градоначалник на Долнени, односно тендерите за одржување ги добива токму неговата фирма.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ при објавувањето на своите кандидати за Глигороски ќе напише:

“Ладо Глигороски е кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ во општина Долнени.

Тој е чесен и семеен човек, татко на три деца. Активно се занимава со земјоделие.”

По кој критериум ВМРО-ДПМНЕ го доделува зборот чесен при неговото претставување останува нејасно…

AniWatch: White Snake (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime free

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animebee.to: Watch Wake Up, Girls! Seishun no Kage animebee Episode Full gogoanime

4Anime: Valkyrie Drive: Mermaid (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime app ios

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime