October 22, 2021 11:44
Македонија

Ревакцинирани вкупно 700.000 граѓани во земјава

Вкупно 700.000 граѓани во Македонија досега примиле две дози на вакцина против Ковид-19, објави денеска министерот за здравство, Венко Филиче.

Од вакцинираните граѓани, не е регистриран ниту еден случај со сериозни последици или компликации по имунизацијата. Вакцините се безбедни и ефикасни и само со целосна вакцинација се намалува шансата од заболување од Ковид-19, развивање тешка форма на болеста, хоспитализација и смртен исход. #ВакцинирајСе, напиша Филипче на социјалните мрежи.

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime site

WCOStream: Maison Ikkoku: Bangai-hen - Ikkokujima Nanpa Shimatsuki anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch cartoons online wcostream

Detective Conan OVA 03: Conan and Heiji and the Vanished Boy Episode Full

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Vingle: https://www.vingle.net/posts/3778945

Visual: https://visual.ly/users/gogoanimebe/portfolio