Спорт

Реал ја сочува предноста од домашен терен, Сити со пресврт го победи Дортмунд

Реал Мадрид и Манчестер Сити се последните патници во полуфиналето, кралскиот клуб одигра 0-0 на Енфилд против Ливерпул, а тимот на Пеп Гвардиола со 2-1 ја победи Борусија во Дортмунд.

Реал Мадрид со предност од 3-1 отпатува во Ливерпул и успеа да ја задржи, тимот на Клоп го заврши настапот во Лигата на шампионите.

Ливерпул пропушти неколку убави шанси во првото полувреме за да го направи натпреварот поинтересен, но не успеа.

Во вториот дел, лесно можеше да се случи Реал Мадрид да дојде до нов триумф, но тие се задоволни со ремито без победник.

Во полуфиналето Реал Мадрид ќе игра против Челси.

WCOStream watch anime: Watch Bleach (Dub) Episode 356

AniWatch anime: Watch Dr. Stone Episode 10