January 19, 2021 07:24
Спорт

Реал се заинтересира за Фернандеш

Играчот за врска на англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш, може да стане член на Реал Мадрид.

Според „Марка” преговорите за трансфер на 26-годишниот Португалец ќе започнат во зимскиот преоден рок, доколку Реал го продаде Иско.

Оваа сезона, премиерлигашот Фернандеш одигра осум натпревари на кои постигна шест гола и направи три асистенции.

На фудбалскиот пазар цената на Португалецот е 80 милиони евра.