March 24, 2019 04:30
Спорт

Реал Мадрид поразен на домашен терен од Реал Сосиедад

 Големо изненадување приреди екипата на Реал Сосиедад вечерва во Мадрид совладувајќи го Реал со 2:0.

Стрелци на головите за тимот од Сан Себастијан беа Вилијан Хозе во 3. минута од пенал и Рубен Парондо во 83. минута.

Реал Мадрид последните триесетина минути ги одигра со фудбалер помалку поради исклучувањето на Лукас Васкез (втор жолт картон).

Другите два денешни натпревара од 18. коло во шпанската Примера завршија без победник:
Еибар – Виљареал 0:0
Севиља – Атлетико Мадрид 1:1.

Вечерва од 20:45 часот играат Хетафе – Барселона.

Лидер на табелата е Барселона со 37 бода и натпревар помалку, Атлетико Мадрид има 35, Севиља 33, Алавес 31, Реал Мадрид 30,… 

Нови вести

Вардар убедлив во Загреб за чекор до четвртфиналето на ЛШ

Igor

Ангеловски: Подготвени влегуваме во дуелот со Словенија

Igor

Претседателот на ПСЖ со исказ во судот за корупциски случај

Valentina