March 22, 2019 03:57
Спорт

Реал Мадрид подготвува изненадувачки трансфер

Реал Мадрид е на пат да оствари доста изненадувачки трансфер и да го привлече во своите редови Арон Ремзи, тврди „Мирор”.

Договорот на Велшанецот со Арсенал истекува по крајот на сезоната и двете страни нема да потпишат нов.

Тоа значи дека во јануари тој може да излезе прилично евтино на кандидат-купувачите, кои имаат потреба од квалитетен фудбалер.

Во секој случај, тимот од Лондон ќе се обиде да заработи пари од него пред изгледите да го испушти без трансферна сума во текот на летото.

За Ремзи се заинтересирани и Јувентус и Баерн.

Нови вести

Иновативен потег во Австралија – судија на фудбалски натпревар носеше микрофон

Filip

Бојкот на дел од навивачите на Челзи поради менаџерот Сари

Filip

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Filip