December 6, 2019 22:36
Спорт

Реал е подготвен да ја крене цената на трансферите до 400 милиони евра

Шпанскиот фудбалски гигант, тринаесеткратниот европски првак Реал Мадрид е подготвен да ја крене цената на трансферите до неворојатни 400 милиони евра. Тоа е сумата која „кралевите“ се подготвени да ја платата за напаѓачот на Пари Сен Жермен,  младиот Килијан Мбапе, пренесуваат француските медиуми.

Рекордниот траснфер во фудбалот го држи Бразилецот Нејмар кој од Барселона во Париз меѓу „светците“ се пресели за 222 милиони евра.

Мбапе има договор со ПСЖ до летото 2022, а медиумите од Франција пренесуваат дека тој нема да прифати продолжување на истиот. Младиот 20-годише Мбапе сезонава во Лига 1 на седум одиграни натпревари постигна пет гола.

Нови вести

Лампард: Не знам дали ќе купуваме во зима

Filip

Голем удар за Сити, Агуеро аут за дербито на Манчестер

Filip

Валверде за Меси: После 30 години, нормално е да се појават мисли за пензионирање

Filip