July 26, 2021 03:43
Македонија

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на премиерот Заев за белградски „Курир“

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на премиерот Заев за белградски „Курир“

Скопје, 13 јуни 2021

Македонија нема време за губење. Македонските граѓани немаат уште нови 3 години за губење со Зоран Заев и оваа криминална власт.

4 години национални предавства, 4 години криминал и корупција со Зоран Заев.

Заев е свесен на се помалата поддршка од граѓаните и за драстичниот пад на својот рејтинг и рејтингот на СДСМ и повторно се обидува преку евтини спинови да си купи мир во својата партија.

Без ниту еден капитален проект овие 4 години, со зголемен долг од над 63%, илјадници луѓе кои останаа без егзистенција, со уништена економија и уништени човечки животи, се делата и проектите на Зоран Заев на власт.

Македонија со Заев е на 111-то според скалата на „Транспаренси Интернешнл“ или најкорумпирани и најкриминализирани.

4 години на политизираност на судството и немање на правдата. Без ниту еден отпочнат судски случај за соработниците на Зоран Заев, кои се живи фатени во криминал.

Доста е. Доста се национални предавства и понижување од оваа криминална власт.

На следните локални избори граѓаните ќе го казнат ова криминално владеење на Зоран Заев.

Четири години власт на Зоран Заев, 4 години украден живот. Доста е, оставка веднаш!

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

__________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Watch anime online for free at 4Anime 4anime one piece. Sin: The Movie (Dub) Episode Full

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Watch So, I Can't Play H! Episode 13 Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Noragami Aragoto (Dub) Episode 13

KissAnime Beamng: https://www.beamng.com/members/kissanime.442226/