Спорт

Рајо не го дава Димитриевски, освен ако некој не плати 50 милиони евра

Рајо Валјекано не го дава Столе Димитриевски и покрај шпекулациите дека наводно веќе е договорен трансферот на македонската „единица“ во саудиски Ал Наср, објави шпанскиот новинар Марко де Висенте.

Според Де Висенте, Рајо Валјекано ја одбиле понудата од 5,5 милиони евра за трансфер на Димитриевски и „пчеличките“ немаат намера да го продадат својот фудбалер освен ако не се активира откупната клаузула според договорот, која изнесува 50 милиони евра.

За Димитриевски интерес имаше и од Барселона, но Каталонците воопшто не ни тргнаа со понуда, за разлика од саудискиот клуб за чиј интерес информираше и Фабрицио Романо, а друг италијански новинар Руди Галери од СпортИталија објави дека македонскиот чувар на мрежата е на чекор до преселба во Ал Наср, во изминатава седмица.

Димитриевски не бранеше на последните два меча поради проблем со мускулот, но веќе се врати на тренинзите на Рајо Валјекано и ќе биде во конкуренција за настап против Атлетик Билбао.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Horimiya (Dub) Episode 9

GoGoAnime Dragon Ball Super (Dub)

My Hero Academia Season 2

GoGoAnime Bleach Episode 357

Fairy Tail (Dub)