September 23, 2019 14:18
Хроника

Расчистено насилството над лекарот воТетово

Секторот за внатрешни работи Тетово денеска ( 7.9.2019 ) поднесе кривична пријава против А.Б.(43) од тетовска Голема Речица и неговиот брат Л.Б.(40 ) од Тетово, поради основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство“, по член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Тие се сомничат дека на 6.9. 2019 година, во периодот од 9 до 9 часот и 30 минути, на Одделението за кожни болести во тетовската клиничка болница, физички го нападнале лекарот А.Е.( 45 ). А.Б. и Л.Б. се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Тетово. Во текот на денешниот ден со соодветен поднесок тие ќе бидат изведени пред судија во претходна постапка на Основниот суд Тетово.

Нови вести

Пежо прегази пешак во Гостивар

Valentina

За време на викендот подигнати со пајак 152 возила

Valentina

Еден загинат во сообраќајка викендов во Скопје

Igor