January 29, 2022 08:47
Свет

Распуштен португалскиот Парламент, предвремени избори на 30 јануари 2022 година

Претседателот на Португалија, Марсело Ребело де Соуза денеска потпиша декрет со кој се распушта Парламентот поради престојните предвремени избори.

Декретот е потпишан последниот ден од рокот за распуштање на Парламентот, што мора да биде 55 дена пред избори

Предвремените парламентарни избори во Португалија се закажани на 30 јануари 2022 година откако беше поразена малцинската социјалистичка влада при гласањето за буџетот за следната година.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animes online My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeHeaven Record of Ragnarok Episode 6

anime websites Gintama

anime websites Attack on Titan Final Season

anime heaven Bleach (Dub)