January 29, 2023 12:36
Спорт

Распоред за осминафиналните натпревари на СП во Катар

Познати се сите осминафинални двојки на 22. Светско фудбалско првенство кое се одржува во Катар. Возбудувањата со мечевите во кои повеќе репрезентациите кои поминаа нема да имаат шанса за поправен продолжувате утре и ќе се играат катадневно четири дена по два меча.

Распоред за осминафиналните натпреаври:

3 декември 16:00 часот  Холандија – САД

3 декември 20:00 Аргентина – Австралија

4 декември 16:00 Франција – Полска

4 декември 20:00 Англија – Сенегал

5 декември 16:00 Јапонија – Хрватска

5 декември 20:00 Бразил – Јужна Кореја

6 декември 16:00 Мароко – Шпанија

6 декември 20:00 Португалија – Швајцарија