March 7, 2021 18:24
Македонија

Распишана потерница по Мијалков кој е во бегство откако му бил определен куќен притвор

Полицијата трага по поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кому му бил одреден куќен притвор, неофицијално дознава 24Инфо.

Според наши сознанија, Мијалков е недостапен за полицијата, па по него е распишана потерница.

Претходно од Кривичен суд по барање на Обвинителството му определиле куќен притвор поради случајот “Таргет-Тврдина” за кој треба да има пресуда во среда.

Досегашните мерки на претпазливост предвидуваа Мијалков да се јавува редовно во судот.

Засега нема потврда ниту од судот или МВР.

Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full at AnimeFreak kiss anime freak

Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full at Crunchyroll dragon ball z watch online crunchyroll