November 26, 2021 17:39
Спорт

Рангник и Манчестер јунајтед постигнаа договор за соработка до крајот на сезоната

Англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед се договори за соработка со Ралф Рангник до крајот на тековната сезона. Според новинарот на „Атлетик”, Дејвид Орнштајн на Твитер, страните се договориле за шестмесечен договор. Рангник по истекот на овој период две години ќе биде консултант на клубот.

Се забележува и дека за успешно завршување на трансакцијата потребно е Локомотив Москва да даде дозвола. Во секој случај, германскиот стручњак нема да може да го води тимот на следниот премиерлигашки натпревар против Челзи, бидејќи нема да има време да добие работна дозвола.

Шеесет и тригодишниот Рангник е шеф за спорт и развој во Локомотив. Неговиот договор, кој започна во јули 2021 година, е на три години.

Претходно од функцијата тренер на Манчестер јунајтед беше разрешен Оле Гунар Солскјер. Оваа позиција привремено ја презеде Мајкл Керик.

Манчестер јунајтед има 17 бодови од 12 натпревари и се наоѓа на седмото место во табелата во Премиер лигата.

Website https://animekisa.in: Watch Tsugumomo animekisa Episode 12 anime websites

AnimeHeaven: PJ Berri no Mogumogu Munyamunya Season 2 anime episode 6 online free at https://animeheaven.pro animehaven

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeFreak animes online

Final Fantasy: Unlimited (https://gogoanime.be/m/EYQr) Episode 25