November 28, 2021 07:10
Спорт

Рамос може да дебитира за ПСЖ во Лига 1 против Лил

Дефанзивецот на францускиот фудбалски гигант Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос денеска треба дапочне со тренинзи по повредата, пишува „Le Parisien”. Според францускиот весник, 35-годишниот фудбалер целосно закрепна од повредата и ќе учествува на денешниот тренинг  со екипата на ПСЖ.

Рамос би требало да дебитира на натпреварот од 12. коло од Лига 1 против Лил. Натпреварот ПСЖ – Лил ќе се одигра на 29 октомври.

Шпанецот се приклучи на парискиот тим во летниот трансфер период како слободен играч. Претходно играше за Реал Мадрид. Откако дојде во парискиот клуб, Рамос ниту еднаш не се појавил на теренот на официјални натпревари.

https://animeheaven.pro watch anime online

Comic Party Revolution (https://animefreak.ws/m/Y5lk) Episode 13

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch TAMA of the 3rd District -Have You Seen My TAMA? twistmoe Episode 10 free anime online

Website https://animebee.to: Watch Norn9 animebee Episode 12 stream anime online