Спорт

Рамос е неизвесен и за натпреварот на ПСЖ против Манчестер сити

Дефанзивецот на францускиот фудбалски лигаш Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос одржа тренинг со тимот. Сепак, неговото учество во натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите против Манчестер сити останува под знак прашалник, објави „RMC Sport”.

Оваа сезона засилувањето на ПСЖ од Реал Мадрид нема одиграно ниту еден натпревар за парискиот клуб.

Да потсетиме дека Серхио Рамос стана фудбалер на парискиот клуб во јули 2021 година.

Договорот на Рамос со ПСЖ е со важност до 2023 година.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch app AniWatch Boruto: Naruto Next Generations

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

My Hero Academia Season 4

Death Note (Dub) Episode 37

tải go88