March 9, 2021 11:17
Македонија

Рама открива дека Бугарија ни ветила само 100 дози вакцини и дека ни тие не ни ги дала

Албанскиот премиер Еди Рама, бранејќи се синоќа во студиото на „Топ Чанел“ за бавното темпо на набавки на вакцините против коронавирусот, рече дека во Македонија се уште нема влезено ниту една доза, пренесе „Плусинфо“.

Тој рече дека светот е неправеден кога станува збор за купувањето на вакцините и дека малите играчи секогаш се последни во чекалната.

По многуте критики кои што ги доби, дека дозите на антиковид вакцините, кое се во износ од околу 1.000, биле многу малку и со нив можело да вакцинираат само 500 албански граѓани, Рама одговори дека и тоа е за пофалба, затоа што Албанија е втора земја од регионот, после Србија која почнува со вакцинација на населението. Тој потенцира дека Македонија, иако добила ветување од Бугарија дека ќе и донира 100 дози од првата пратка вакцини која ќе стигнела кај нив, а и истите сеуште не и се дадени.

The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13 at website https://animeflix.nl animeflix hunter hunter

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 (https://animeheaven.pro/m/wkKe) Episode 2 at AnimeHeaven animeheaven dragon ball super