November 29, 2021 14:49
Балкан

Рама: Не сме спремни за влез во ЕУ

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека Албанија се уште не е подготвена да стане членка на Европската Унија, но дека ги исполнила сите услови за започнување на претпристапните преговори за членство, пишува Албанија Дејли.

„Ги исполнивме сите услови за преговори, но се уште не сме подготвени. Мораме да работиме на подобрување на многу аспекти”, рече Рама на конференцијата со шефот на мисијата на ЕУ во Албанија, Луиџи Сорек.

Тој истакна дека Албанија започна да напредува во клучните реформи, како што се судството, пазарната економија и слично.

„Ова е предизвикувачки процес, но тоа е единствениот начин“, рече Рама.

Revisions (Dub) Episode 12

WCOStream: Sonic: Night of the Werehog anime episode Full online free at https://wcostream.cc free anime

AnimeTV: Angel's Drop anime episode Full online free at https://animetv.cc famous anime tv shows

AnimeBee: Final Approach anime episode 13 online free at https://animebee.to watch anime free

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheaven dragon ball z