June 26, 2022 07:37
Балкан

Рама во Хаг го посети притворениот поранешен косовски претседател Тачи

Албанскиот премиер Еди Рама денеска бил во посета на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи кој е во притвор во Хаг.

Рама објави видео на Фејсбук каде се гледа како влегува во објектот каде е сместен Тачи во Хаг, осомничен за воени злосторства од страна на Специјалното обвинителство. „ Хаг- во посета на претседателот Тачи“, пишува Рама.

Денес ка Хашим Тачи, според албанските медиуми се изјаснил невин за повеќе нови обвиненија.

go88 apk ios nạp tiền go88 qua ngân hàng go88 hack

nhà cái sunwin sunwin pro plus ios sunwin cổng game quốc tế