October 26, 2021 20:41
Македонија

Рамадани: Сите се спремаат за локални, а всушност мислат на парламентарните избори

Поранешниот пратеник во Собранието и член на Партијата за демократски просперитет (ПДП), Исмет Рамадани, во гостувањето на ТВ21 рече дека има впечаток оти политичките партии, подготвувајќи се за претстојните локални избори, всушност размислуваат за следните парламентарни избори.

„Некако се спремаат за локални избори, а сите мислат на предвремени парламентарни избори. Реториката е таква. Мислам дека последните години со тие мандати, по две години, тоа што Никола Груевски го воведе, како да не можат да се стрпат што побрзо да се дојде на власт“, рече Рамадани.

Тој додава дека тие кој се на власт веќе ги прават своите математики и мислат, на пример, да не го изгубат Скопје, затоа што со тоа ќе дојде во прашање нивниот легитимитет.

„Тоа е една карактеристика која можеби уште поинтензивна ќе биде на самите избори. А што се губи тука? Тука се губи во однос на тие потреби секојдневни на граѓаните, таму каде што живеат“, додаде Рамадани.

Watch anime online for free at GoGoAnime watch anime

Fate/Grand Order -First Order- (Dub) (https://animeheaven.pro/m/z3M2) Episode Full

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animetv.cc: Watch DD Fist of the North Star 2: Strawberry Flavor Plus animetv Episode 12 all anime tv

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49244953/profile

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/kissanimemx