January 25, 2022 05:54
Спорт

Ракометарките убедливо поразени од Србија

Женската ракометна репрезентација на Македонија загуби во првиот контролен меч на гостувањето во Стара Пазова од Србија со 33:25.

Србинките уште од самиот почеток заиграа многу подобро и стигнаа до предност, која постојано ја зголемуваа, па по првите 30 минути имаа двојно повеќе дадено голови, за водство од 20:10.

Во вториот дел нашите ракометарки не дозволија да бидат прегазени и со подобра игра го добија вториот дел со 15:13 и на крајот разликата во корист на Србија беше осум гола.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime online AnimeDao So I'm a Spider, So What?

watch animes AnimeDao Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

anime to watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

watch anime online AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

watch anime online Boruto: Naruto Next Generations