January 24, 2022 06:00
Спорт

Ракометарите на Германија со пресврт до победа над Белорусија

Во натпреварот од првото коло во групата „Д“ на Европското првенство во Братислава ракометарите на Германија ја совладаа Белорусија со 33:29.

Германците до првиот триумф на континенталниот собир дојдоа дури во самата завршница од натпреварот.

Белоруските репрезентативци имаа убава можност на крајот да ги освојат бодови, во првото полувреме имаа и позитива од „плус пет“ (7:2), а на паузата заминаа со постигнати 18 голови и минимална предност.

Германија сепак не дозволи изненадување, успеа да направи пресврт, Хефнер во победничките редови запиша осум голови.

На спротивната страна прв стрелец беше Кулеш кој седумпати се запиша во листата на стрелците.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Attack on Titan Season 3 Part 2

Fairy Tail Episode 175

Pokémon Journeys: The Series Episode 83

AniWatch My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 20

watch animes AniWatch How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom