October 13, 2019 23:51
Спорт

Раководството на „Јунајтед“ изразува целосна поддршка за Солскјер

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскхер нема да биде отпуштен од работа, пренесува „Дејли меил”. Според британскиот весник, 46-годишниот Норвежанец ужива целосна поддршка кај одборот на директори и американските сопственици, и покрај најлошиот почеток на тимот во последните 30 години.

Јунајтед досега на осум натпревари во Премиер лигата има само две победи.

Раководството се потпира на Солскјер на долг рок и планира да создаде нов тим под негово водство.

После осум кола Јунајтед има девет бода во Англиското фудбалско првенство и е само со два бода повеќе од екипите кои се во зоната на испаѓање.

Нови вести

Полска пресилна за Македонија

Igor

Нејмар се повреди на пријателскиот натпревар против Нигерија

Filip

Чех го имаше своето деби на хокеарски натпревар

Filip