November 27, 2021 18:01
Спорт

Раководството на Унион Берлин физички нападнато пред дуелот со Феенорд

Претседателот на Унион Берлин е еден од нападнатите членови на раководството на германскиот фудбалски клуб пред вечерашниот дуел во Холандија против Феенорд во рамки на Лигата на конференции.

Полицијата во Ротердам соопшти денеска дека е уапсен 25-годишен маж, откако група луѓе во средата предизвикале инцидент во кафе бар во градот, фрлајќи столчиња и други предмети, при што се повредени претседателот на Унион, Дирк Цинглер и еден член на управниот одбор на клубот.

– За среќа немаше потешко повредени. Не помислувате дека вакво нешто би можело да се случи. Во групата имаше и многу жени, но и повозрасни лица, изјави портпаролот на Унион, Кристијан Арбајт.

Феенорд го осуди нападот и му извини на раководството на германскиот клуб.

Website https://animeflix.nl: Watch Monster Hunter Stories: Ride On animeflix Episode 75 anime flix app

Website https://animetv.cc: Watch Mysterious Play OVA 2 animetv Episode 6 animetv

Animepahe: Gasaraki (Dub) anime episode 25 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Tokyo Revelation aniwatch Episode Full watch anime dub

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE