Свет

Ракетиран аеродромот во Багдад – најмалку шест проектили паднале во близина на пистата

Меѓународниот аеродром во Багдад бил нападнат од воздух, соопшти денеска извор од ирачките безбедносни агенции.

Изворот за агенцијата РИА Новости изјавил дека најмалку шест проектили биле соборени и паднале во близина на пистата. Гранатите го пресретнале системот за ПВО.

Оштетен е авионот кој бил на паркингот.

Се истражуваат околностите на инцидентот.

watch anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime gogo Attack on Titan Season 3 Part 2

GoGoAnime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

GoGoAnime Hunter x Hunter (2011)

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

anime websites Record of Ragnarok