Свет

Ракетен напад на Кабул, загинаа најмалку осум лица

Најмалку осум цивили загинаа откако денеска беа истрелани 23 ракетни проектили во најмалку шест области во Кабул, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Триесет и три лица се повредени во нападите.

Ракетите биле истрелани од два помали камиони паркирани во две населби, соопшти Министерството.

Меѓу целите беше познатиот плоштад Седарат, каде се наоѓа канцеларијата на авганистанскиот потпретседател Амрулах Салех.

„Исламска држава“ ја презеде одговорноста за нападот.

KissAnime kissanime real website: Watch Naruto (Dub) Episode 42

AnimeFreak animefreaks website: Watch The Seven Deadly Sins Episode 4