January 27, 2020 16:28
Свет

Ракетен напад врз ирачката база Таџи

– Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас.

Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници.

Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално жртви.

Нови вести

(Видео) Американската војска го истражува мистериозниот пад на авион во Авганистан

zane

По две години од најавата подготвен е планот на Трамп за израелско-палестинскиот мировен процес

zane

На каталонскиот регионален лидер му е одземено пратеничкото место

zane