September 25, 2021 04:39
Свет

Раиси: Ќе работиме на укинување на санкциите и подобрување на животниот стандард

Новиот ирански претседател Ебрахим Раиси денеска порача дека Техеран ќе преземе чекори за укинување на санкциите воведени од САД и ќе работи на подобрување на условите за живот на своите жители.

– Ќе се обидеме да ги укинеме тиранските санкции воведени од Америка, рече Раиси, кој ја презеде функцијата во четвртокот.

Тој додаде дека неговата влада ќе се обиде да ги подобри условите за живот на населението кое страда од санкции.

Шестиот круг индиректни разговори меѓу Техеран и Вашингтон беше прекинат на 20 јуни, два дена откако Раиси беше избран за претседател, а инволвираните страни се уште не објавија кога ќе започне следната рунда преговори во Виена.

4Anime: Space Cobra Pilot (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz hunter x hunter 4anime

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe: Peeping Life: The Perfect Evolution Specials anime episode Full online free at https://twistmoe.net teist moe

Watch anime online for free at AnimeFLV watch anime

Atlas dustforce: http://atlas.dustforce.com/user/kissanimemx

About: https://about.me/gogoanimebe