October 26, 2021 19:38
Свет

Раиси: Американските санкции се нов начин на војна

 Новиот ирански претседател Ебрахим Раиси ги осуди американските санкции воведени против неговата земја, наведувајќи дека тие се нов начин на војна.

Тој им се обрати на учесниците на сесијата на Генералното собрание на ОН преку видео порака од Техеран, додека околу 100 шефови на држави и влади присуствуваат на состанокот во Њујорк.
Раиси, кој положи заклетва минатиот месец по изборите, рече дека Соединетите Американски Држави го загубиле кредибилитетот наметнувајќи ја својата хегемонија врз други земји.

– Денес, светот не се грижи за „Америка на прво место” или „Америка се врати”, рече тој, алудирајќи на паролите што ги користеа поранешниот американски претседател Доналд Трамп и сегашниот Џо Бајден.

Website https://animekisa.in: Watch Fresh Precure! Movie: Omocha no Kuni wa Himitsu ga Ippai!? animekisa Episode Full free anime

TwistMoe: Qin Shi Ming Yue: Kong Shan Niao Yu anime episode 3 online free at https://twistmoe.net anime to watch

Watch Freedom Previsited Episode Full

Blade of the Phantom Master (https://animeflix.nl/m/4qXj) Episode Full

Cplusplus: http://www.cplusplus.com/user/gogoanimelol/

Social msdn: https://social.msdn.microsoft.com/Profile/gogoanimelol