October 17, 2021 03:39
Спорт

Раиконен се враќа на патеката за ГН на Русија

Финскиот возач во Формула 1 Кими Раиконен, кој настапува за екипата Алфа Ромео, навести враќање на патеката за трката за Големата награда (ГН) на Русија, откако поради коронавирус ги пропушти последните две трки.

– Се чувствувам многу добро и се гледаме на следната трка, објави Раиконен на својот Инстаграм профил, најавувајќи враќање на патеката за ГН на Русија, која ќе се вози на 28 септември во Сочи.

Светскиот првак од 2007 годишна ги пропушти трките за ГН на Холандија и ГН на Италија, а го замени резервниот возач, Полјакот Роберт Кубица.

За 41-годишниот Раиконен ова е последна сезона во кариера, откако претходно овој месец финскиот возач најави збогување со Формула 1. На негово место во Алфа Ромео ќе дојде сонародник Валтери Ботас од Мерцедес.

TwistMoe: Kino no Tabi: The Beautiful World - Byouki no Kuni - For You anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch anime online

Website https://animebee.to: Watch Yuru Yuri Nachuyachumi!+ animebee Episode 2 free anime online

Website https://4anime.biz: Watch Mudai 4anime Episode Full persona 4 the animation online

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Hahalolo: https://www.hahalolo.com/u/60dbe9c8424eb16e276c5761

Tripline: https://www.tripline.net/kissanimemx/