January 28, 2021 12:36
Македонија

Разрешениот Исени му се заблагодари на Заев за укажаната доверба

Сега веќе поранешниот претседател на Одборот директори на акционерското друштво за стопанисување со деловен простор (АДСДП) , Џеват Исени по одлуката на Владата да биде разреен од функцијата на својот Фејсбук профил му се заблагодари на премиерот Зоран Заев за укажаната доверба да управува со оваа институција.

Denes na den 09.07.2019 god. oficijalno ja dobiv vesta deka sum razreshen od mojata funkcija kako Pretsedatel na Bord na…

Posted by Xhevat Iseni on Вторник, 09 јули 2019

Од Владата нема објаснување за одлуката, иако Исени неодамна предизвика скандал, откако се пофали со скандалозна снимка, на која се гледа како на свадбена веселба се појавува со пиштол во појасот.

Џеват Исени, тврди дека пиштолот што го носел на појасот на свадбена веселба бил гасен пиштол.

 

Attack on Titan Final Season (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/9BJD) Episode 2 at website https://kissanimeonline.com kissanime down

Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 56 at website https://funimationfree.com funimation funko pop