Македонија

Разобличени се намерите на Мицкоски, нема да успее да го одбрани криминалот на ВМРО-ДПМНЕ

Освен што блокира и опструира се што е во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е посветена на одбрана на криминалот.

Во Собранието го блокира Законот за Академијата за судии и јавни обвинители, а надвор од него шири лажни вести за работата на институциите и измислув непостоечки афери.

Последен пример е лагата за наводна афера во работењето на Управата за јавни прiходи.

Нема афера туку утврдено незаконско работење кое УЈП го открила уште во јуни 2021 година и сите документи, докази и материјали се доставени до надлежни институции. Предметот е веќе во предистражна постапка.

Не е прв пат преку шпекулации ВМРО-ДПМНЕ да се обидува да ја поткопа работата на институциите, тоа се случуваше и при одредени акции и истраги на Министерството за внатрешни работи.

Колку и да се обидува Мицкоски нема да успее да го одбрани криминалот на ВМРО-ДПМНЕ кој е потврден и преку признанија на високи партиски функционери и преку правосилни судски пресуди.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

My Dress-Up Darling Episode 10

anime flix DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

english anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

Kiss x Sis

watch animes Dragon Ball Super (Dub)