Хроника

Разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза- со нож се заканиле на врабоена ѝ зеле пари

На 12.05.2022 полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.М.(22), Д.Ќ.(44) и малолетник, сите од Скопје.

Тие се сомничат дека во 11.25 часот извршиле разбојништво во Спомен куќата на Мајка Тереза на ул.„Македонија”, при што со закана со нож кон вработената, одзеле пари.

Тројцата се приведени во полициска станица, кај нив се пронајдени одземените пари и вратени кај оштетената.

За случајот е известен Јавен обвинител и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime stream Attack on Titan Season 3 (Dub)

watch anime free Naruto: Shippuden (Dub)

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 148

My Hero Academia Episode 4

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 2 Episode 8