January 24, 2022 21:33
Балкан

Радев со убедлива победа до втор претседателски мандат

Румен Радев го освои вториот претседателски мандат откако убедливо го победи противкандидатот Анастас Герџиков во денешниот втор круг од изборите во Бугарија. Според излезните анкети, Радев освои 64% од гласовите, со што ја задржа двојната предност од првиот круг.

Ова беа четвртите избори во Бугарија во изминатите осум месеци, по трите парламентарни, и излезноста беше околу 30%.

По гласањето, Радев ги повика Бугарите на целосна мобилизација „за да не се дозволи минатото да ја минира иднината“. Тој освои 49,42% гласови минатиот викенд, наспроти 22,83% на Герџиков, кој беше поддржан од ГЕРБ на Бојко Борисов.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime streaming Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

anime website Horimiya (Dub)

watch anime Your Name.

AnimeHeaven Attack on Titan Episode 21

free anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)