September 25, 2021 04:58
Балкан

Радев: Мандатот ќе го врачам кога партиите ќе бидат подготвени

Денот на предавање на мандатот на партијата победник на изборите за формирање на новата бугарска Влада ќе биде познат кога партиите ќе гарантираат дека постигнале резултат во преговорите, искоментира бугарскиот претседател РФуимен Радев при неговата посета на Велико Трново, јави дописникот на МИА од Софија.

Според него, партиите мора да дадат јасни гаранции дека нема да отстапат од овој правец и дека и ќе создадат таква влада, која ќе биде обединета со приоритети и цели што се во интерес на бугарските граѓани.

Мотивите на привремените бугарски министри за внатрешни работи и за правда да побараат смена на главниот обвинител Иван Гешев се во одбрана на законот, а одлуката на Високиот судски совет да не го отстрани од функцијата е да се заштити статус кво-то, што беше одбиено од бугарскиот граѓани, рече Радев.

GoGoAnime: Girls Beyond the Wasteland anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime death note

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflv.uk: Watch Free! - Eternal Summer (Dub) animeflv Episode 13 dubbed anime

Website https://animedao.nl: Watch Nanbaka animedao Episode 13 animedao hunter x hunter

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Oyaaa: https://oyaaa.net/AnimeFreak