Македонија

Радев: Има позитивни сигнали од посетата на Кирил Петков во Скопје, но да не ги заборавиме главните прашања

Секој чекор што ја продлабочува нашата врска мора да биде поддржан, изјави бугарскиот претседател, Румен Радев, прашан за посетата на премиерот Кирил Петков во Северна Македонија.

Радев рече дека има многу позитивни сигнали од оваа посета, но се надева дека клучните прашања во спорот нема да бидат изоставени.

„Сепак, се надевам, како што кажав вчера од собраниската говорница дека заедно со сите напори за подобрувањето на поврзаноста, инвестициите, економијата, соработката, нема да ги заборавиме и главните прашања што треба да се решат и всушност ќе ја отклучат вратата за почеток на преговорите“, рече претседателот Радев.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 19

free anime World's End Harem

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AnimeFreak Naruto

watch animes AnimeFreak To Your Eternity