July 23, 2021 19:23
Балкан

Радев ги почнува консултациите за состав на новата бугарска Влада

Бугарскиот претседател Румен Радев ќе одржи консултации со претставници на пратеничките групи од 46-то Национално собрание, пред да му го предаде мандатот за формирање нова влада на кандидатот за премиер што ќе го номинира најголемата партија во парламентот.

Консултациите со пратеничките групи, предвидени со бугарскиот Устав, Радев ќе ги оддржи утре во претседателската институција.

Први кои се поканети во претседателството се победниците на изборите од 11 јули, „Има таков народ “, еден час по нив ќе влезат од ГЕРБ-СДС, потоа „БСП за Бугарија “, додека попладне се планирани средбите со „Демократска Бугарија”, по нив ДПС, и на крајот од „Исправи се БГ! Доаѓаме!”.

WCOStream: Isekai Quartet Relay PV anime episode 4 online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

Website https://animekisa.in: Watch Zetsumetsu Kigu Shoujo: Amazing Twins animekisa Episode 2 watch anime free

AnimeHeaven: Sword Oratoria: Is it Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? On the Side anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro hunter x hunter anime heaven

Gab: https://gab.com/kissanimemx

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflix-official/home

Castingcall: https://www.castingcall.club/m/animefreakws