January 24, 2022 20:14
Спорт

Рагник ја почнува тренерската приказна на „Олд Трафорд“

Ралф Рагник е промовиран во нов тренер на англискиот фудбалски премиерлигат Манчестер јунајтед. Тој денеска пристигна на „Олд Трафорд“ каде до крајот на сезоната ќе ќе биде новиот стратег на „црвените жаволи“, по што ќе го преземе директорското место во клубот.

Рагник во првата изјава како тренер на Манчестер јунајтед изјави дека е возбуден што се приклучува во тим со голема историја и дека ќе направи се што е во негова моќ да има успешна сезона со тимот од „Олд трафорд“.

-Возбуден сум што му се приклучувам на Манчестер јунајтед и сум фокусиран на тоа да ја направам оваа успешна сезона за клубот. Тимот е полн со таленти и има одличен баланс на младост и искуство. Сите мои напори во следните шест месеци ќе бидат да им помогнам на овие играчи да го исполнат својот потенцијал, и индивидуално и што е најважно, тимски. Покрај тоа, со нетрпение очекувам да помогнам во долгорочните цели на клубот на консултантска основа, изјави Рагник.

anime websites. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freak tv Attack on Titan Final Season (Dub)

AnimeFreak Fairy Tail (Dub)

stream anime online TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeFreak That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeFreak My Hero Academia