January 27, 2022 08:03
Спорт

Рагник нема да го води Манчестер јунајтед против Арсенал

Германецот Ралф Рагник иако вчера беше промовиран како нов тренер на англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед, нема да го има своето деби на клупата на дуелот со Арсенал. Германскиот стручњак ќе почека на своето деби на клупата на „црвените ѓаволи“ поради тоа што и натаму се чека неговата работна дозвола. Веројатно нема да ја добие до четврток, кога Јунајтед игра со Арсенал, и веројатно на тој меч тимот ќе биде предводен од Мајкл Керик, кој во минатите два меча го водеше Манчестер. Згора на тоа во Велика Британија од денеска важат и новите ковид протоколи кои дополнително ќе го оддалечат Рангник од клупата. Ако биде се како што треба, Рагник би требало да дебитира на дуелот со Кристал Палас.

Искусниот 63-годишен Германец доаѓа на местото на Норвежанецот Оле Гунар Солскјер кому му беше врачен отказ по поразот од Ватфорд.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Naruto

Death Note (Dub) Episode 35

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 12

watch subbed anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

anime online ANIMEFLIX Dragon Ball Super (Dub)