January 21, 2022 21:01
Свет

Раб: Џонсон е во „одлична форма”

Британскиот премиер е во „одлична форма”, а говорот пред деловната елита во кој тој неповрзано зборуваше за паркот „Светот на Прасето Пепа” не предизвикува загриженост за неговите способности, изјави во средата вицепремиерот Доминик Раб.

Џонсон завчера беше гостин на состанокот на Конфедерацијата на британската индустрија (CBI), каде што одржа говор пред деловните лидери во североисточна Англија кој ги загрижи неговите соработници и јавноста, коментираат британските медиуми.

Накратко остана без зборови кога се изгуби во белешките, за набрзо да раскаже анегдота за неговата неодамнешна посета на тематски парк посветен на Прасето Пепа, лик од британски цртан филм, и неколку пати се навраќаше на него.

– Премиерот е во одлична форма, изјави вицепремиерот Доминик Раб за Би-Би-Си.

На прашањето дали има сериозна загриженост во Даунинг стрит за способноста на Џонсон да работи, Раб рече дека „не се согласува” со тоа.

– Што се однесува до Прасето Пепа, тоа е фантастичен британски светски извозен производ и мислам дека тоа беше поентата на премиерот, рече тој.

anime streaming. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime online Dragon Ball Z (Dub)

4Anime Record of Ragnarok Episode 4

4anime. biz 4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

Fairy Tail (Dub) Episode 170

4Anime Komi Can’t Communicate