January 27, 2022 05:57
Спорт

Работнички со пресверт до бодовите од дуелот со Кожув

Кошаркарите на Работнички славеа со 100:85 против Кожув во 9. коло од прволигашката конкуренција. Тимот од Градскиот Парк до бодовите како домаќин дојдоа со пресврт во второто полувреме откако анулира негатива од 16 поени (43:59) на гостинот од Гевгелија.„Црвените“ со серија од 22:6 дојдоа до иразмнување на 65:65, а третата четвртина ја завршија со предност од два поени (73:71). Кожув се држеше уште неколку минути во последната четвртина, до 76-76 кога домаќините постигнаа седум поени во низа, за на четири минути пред крајот на мечот Работнички да направи и двоцифрена предност (89:78), а до крајот само уште ја зголеми високата разлика.

Резултати од денешните одиграни натпреаври од 9. коло:  МЗТ Скопје Уни Банка – Еуро Никел  66:81, Работнички – Кожув 100:85, Ангели – Пелистер 88:142.

Утре се играат натпреварите: ТФТ – МЗТ Скопје Аеродром (17 ч.), Куманово – Феникс (18 ч.) и Гостивар – Навико Академија ФМП (19 ч.)

.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 2 Episode 24

4anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

free anime 4Anime One Piece

4anime. biz 4Anime Hunter x Hunter (2011)

4anime biz 4Anime Gintama