February 16, 2019 17:28
Кошарка

Работнички поведе во финалето од плејофот

Работнички го победи МЗТ Скопје Аеродром со 86:77 и поведе со 1-0 во финалето од плејофот на македонскиот кошаркарски шампион.

Тимот од „Градски парк“ ја искористи предноста на домашен терен и со подобра игра во последната четвртина го направи првиот чекор кон титулата.

Следниот натпревар се игра в среда кога домаќин ќе биде актуелниот првак МЗТ Скопје.

Финалето се игра до три добиени средби.

Related posts

Без Перо Антиќ, Звезда настрада во Малага

24news

Антиќ и Црвена Звезда „потопени“ од Олимпијакос

24news

Перо најави спектакл со незапаметена содржина: Антиќ го носи Дончиќ во Скопје!

24info