Спорт

Работнички му зеде мерка на Пелистер

Фудбалерите на Работнички  во воедниот натпреавр од 26. коло  во прволигашката конкуренција го совладаа Пелистер со 3:1. Ова е втората последователна победа за „романтичарите“ по која се искачија на четвртата позиција на табелата најавувајќу трка за третото место кое ќе им донесе излез на меѓуанродната сцена.

Стрелци на головите за домаќинот беа Марио Станковски во 22 минута, Фахрудин Ѓурѓевиќ во 36 и Стефан Јевтовски во 65. Единствениот гол за Пелистер беше дело на Валентин Кочоски во 90. минута.Во 72 минута  голманот на Работнички, Ристе Јанков му одбрани удар од 11 метри на Танушев.

WCOStream close enough wcostream: High-Rise Invasion (https://wcostream.cc/m/zqNG) Episode 12

GoGoAnime anime: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview