December 7, 2021 03:07
Спорт

Работнички и Скопје го отвораат 10. коло во мак-фудбалот

По двонеделна пауза поради мундијалските квалификации попладнево на арената „Тодор Проески“, со дуелот меѓу градските ривали Работнички и Скопје (14 ч.) ќе биде отворено 10. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Работнички е четвртопласиран на табелата со 15 бодови, шест повеќе од Скопје кој е на деветтото место.

Прволигашкото коло ќе биде комплетирано утре со преостанатите пет пресметки меѓу Академија Пандев – Шкендија, Брегалница – Македонија ЃП, Ренова – Пелистер, Струга – Борец и Тиквеш – Шкупи.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 10

ANIMEFLIX WONDER EGG PRIORITY Episode 12

ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

My Hero Academia Season 3

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 2