April 21, 2021 01:07
Спорт

Работнички и Силекс ремизираа во воедниот меч од новата прволигаша рунда

Во првиот натпревар од 20. коло во  во фудбалскиот шампионата на Македонија, Работнички и Силекс на „Арената Тодор Проески“  ремизираа 1:1.

Работнички прв стаса до преднсот со погодокот на Никола Прелчец во 51-та минута од средбата, а на десет минути пред крајот на мечот Иван Галевски го постигна израмнувачкиот гол  со кој Силекс од Скопје си замина со еден бод.

Колото ќе биде комплетирано со утрешните пет средби во кои се среќаваат: Шкендија – Вардар, Пелистер – Ренова, Беласица – Струга ТЛ, Македонија ЃП – Борец, Шкупи – Академија Пандев.

AniWatch free anime: Watch Wonder Egg Priority Episode 11

ANIMEFLIX danganronpa animeflix: Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25