January 28, 2022 05:59
Спорт

Работнички и Ренова без „муниција“

Без голови попладнево на Националната арена „Тодор Проески” во Скопје заврши воведниот натпревар од 16. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) меѓу Работнички и Ренова.

Со нерешениот исход фудбалерите на Работнички ја прекинаа серијата од три последователни прволигашки порази и останаа осмопласирани на табелата со 19 бодови, седум помалку од Ренова на четвртото место.

Преостанатите пет натпревари во рамки на 16. коло во ПМФЛ се на програмата утре со почеток во 13 часот, а се среќаваат: Академија Пандев – Брегалница, Борец – Македонија ЃП, Скопје – Шкупи, Шкендија – Пелистер и Струга – Тиквеш.

Табела: Шкупи 35 бода, Академија Пандев 31, Шкендија 27, Ренова 26 (+1), Брегалница 25, Струга 22, Македонија ЃП 20, Работнички 19 (+1), Скопје 17, Тиквеш 13, Борец 8, Пелистер 5

online anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english dubbed anime Your Lie in April

anime streaming AnimeHeaven Bleach (Dub)

animeheaven app AnimeHeaven Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Bleach (Dub)

free anime online AnimeHeaven Seirei Gensouki: Spirit Chronicles