March 8, 2021 13:17
Спорт

Работнички го засили тимот со тројца странци

Раководството на кошаркарскиот клуб Работнички потврди дека го засилиле тимот со ангажманот на тројца странци за да направат конкурентен состав во борба за трофеите на домашната сцена како и достојна презентација во регионалната АБА2 лига.

Работнички ги ангажирал бекот Мирко Мулалиќ, Словенец кој има 32 години и висок е 195 см на кого последен клуб му бил Цедевита Олимпија, на центарската позиција ја засилил со Филип Бундовиќ од Хрватска, има 27 години, а е висок 202 см кој доаѓа од Цибона, како и Американец, Рајнер Торнтон, кој има 25 гоини и е висок е 199 см. на кого Работнички ќе му биде европско искуство.

Торнтон е играч кој ќе ја засили крилната позиција на Работнички, поранешен член на Универзитетот Мемфис.

Hunter x Hunter (https://gogoanime.be/m/4mn) Episode 148 at GoGoAnime gogoanime kissanime

Watch The Seven Deadly Sins Episode 24 (https://kissanimeonline.com/m/qnb/ep-24) at website https://kissanimeonline.com kissanime boku no hero academia