February 24, 2020 12:42
Хроника

Работничка тешко повредена во скопска фабрика

На 20.01.2020 во 17.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ била донесена повредена О.К.(50) од Скопје, вработена во фабрика.

Таа се здобила со тешки телесни повреди на работното место.