December 5, 2021 10:39
Економија Македонија

Работен состанок на директорот на АХВ Бабовски со Џерек Бас, нов политичко – економски советник на Амбасадата на САД во земјава

Директорот на Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) Николче Бабовски, денеска оствари работен состанок со Џерек Бас, новиот политичко – економски советник во Амбасадата на Соединетите Американски држави во Република Северна Македонија, на кој, како што информираат, биле презентирани приоритетите и активностите на Агенцијата и полињата за унапредување и насочување на идната меѓународна соработка.

На состанокот, се вели во соопштението, Бас ја потенцирал можноста за вклучување на АХВ во тековните и новите проекти кои се реализираат од страна на Амбасадата на САД во нашата земја, преку помош во организирање на обуки, работилници, семинари и слично. Како што рече тој, акцент во соработката ќе се стави на темите кои се од делокругот на работење на АХВ, но и на новите технологии, кои се директно поврзани со светскиот предизвик за справување со климатските промени.

Бабовски, исто така, изразил благодарност за понудената можност и потенцирал дека АХВ располага со стручен и компетентен кадар кој со учество во проектите, покрај тоа што ќе има можност да ги унапреди своите знаења од областа на безбедноста на храната, здравствената заштита и благосостојбата на животните, ќе може адекватно да даде придонес и во реализацијата на проектите.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Season 4

AnimeFreak Your Lie in April Episode 16

english dubbed anime AnimeFreak Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

anime freaks website Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeFreak My Hero Academia Season 3 (Dub)